A holnap hangjai rovatban igyekszünk olyan feltörekvő zenekarok létezésére rávilágítani, akik mindenképp érdemesek arra, hogy felkerüljenek a zenei térképre, s a pályatársak is képet kapjanak róluk, illetve a véleményükről, ami a hazai zenei életet illeti.
Bemutatnátok röviden a zenekart?
Mi a SenoR zenkear vagyunk Karcagról. ’85-ben alakultunk, 1992-től 20 év kihagyás után újra zenélünk, régi -és új tagokkal. Dallamos Hard Rock zenét játszó zenekar vagyunk, saját gondolatokkal. A zenekar jelenlegi tagjai: Perge Tibor (ének, zenekarvezető), Lukács Imre (gitár), Elek János (gitár), Lór Timur (basszusgitár), Perge Adrián (billentyűs hangszerek), Törőcsik István (dob).
Van-e a zenekarnak kitűzött, megfogalmazott célja, vagy felvállalt üzenete?
Célunk az általunk játszott hangszer -és harmónia cetrikus hard rock zene népszerűsítése, életben tartása. Nehéz utat választottunk, mostanában sajnos kicsit háttérbe szorult ez a műfaj.
Véleményetek szerint a ti zenekarotok miben egyedi... mi az, ami különlegessé tesz benneteket?
A zene és a szöveg harmóniája, és éppen ezért minden dalunk másképp szól, mivel azonban mi vagyunk a szerzők, stílusjegyeink, harmóniavezetésink érezhetőek dalainkon.
Milyen jövőt láttok magatok előtt, merre tendál a hazai zeneipar?
Szeretnénk minél több helyen bemutatni a műsorunkat. Tapasztalatunk, hogy ahol élőben játszhatunk minden alkalommal örömmel tapasztaljuk, hogy a közönség milyen pozitívan fogadja dalainkat. Szinte érezhető, hogy ki van éhezve a közönség a harmonikus, énekelhető, közönséghez szóló hard rock muzsikára is, amit – a régi nagy öregeken kívül – kevesen játszanak.
Meg tudnátok nevezni pozitív, vagy negatív trendeket, amelyeket mostanában tapasztaltatok?
Számunkra negatív az, hogy a média az egyetlen felület a lemezek hiányában, akik dalokat, és ezáltal zenekarokat ismertté vagy kevésbé ismertté tud tenni. Régebben a közönség döntötte el, hogy kit szeret, kinek a dalait szereti és ezáltal kinek a művei maradandóak. Pozitív az, hogy nagyon sok tehetséges fiatal zenész van és az első lépéseket, az első kézzel fogható zenei anyagig a fejlett technika segítségével könnyen meg lehet tenni.
Szerintetek meg lehet élni ma a zenélésből?
Igen, lehet. Amennyiben a zenekart körülvevő stáb megél a zenekarból, akkor a zenészek is megélnek a zenélésből. Általában…
Mit gondoltok a zenészek hazai megítéléséről? Régen jobb volt a helyzet? Ha igen, szerintetek miért?
Nagyon sok jó zenész van, de sajnos kevés jó dal, ami igazából a közönségnek szól. A jó dalok életre kelnek és járják saját útjaikat a közönség által. Ebbe most a média nagyon bele tud szólni, kevés a kontraszt. Régebben a közönségnek sokkal nagyobb szerepe volt abban, hogy ki válhat tartósan ismertté.
Van-e jelöltetek, hogy kiből lehet/lehet-e egyáltalán valakiből magyar világsztár?
Igazából jelenleg nincs, de egy dal sok mindent eldönthet. Most nem zenekarokról, csak dalokról lehet beszélni, ami naggyá tehet egy zenekart.
Mi a véleményetek a tehetségkutatókról általában?
Megfordultunk már pár tehetségkutatón, régen nagyobb („Ki Mit Tud?”) mostanában kevesebb sikerrel.
Mi a véleményetek a zenei utánpótlásról?
Nagyon sok, kiváló felkészült zenész van, talán túlságosan elment a dolog a digitális stúdió irányába, ami miatt a fülhallgatóval csodálatosan kidolgozott muzsikák, élőben sokszor csalódást okoznak a technika hiánya miatt.
Mi a véleményetek a fesztiválokról?
Nagyobb fesztiválokra nehéz bekerülni, mindenki védi a pozícióját. Örülünk, hogy vannak fesztiválok, de kevés alkalmunk volt még zenélni rajtuk. Motoros találkozókon több alkalommal játszhattunk már.
Mi a véleményetek a zenei klubéletről?
A hazai klubélet működik, és az ott játszó zenekarok önállóan is megállják a helyüket a közönségük támogatásával, ami nem mondható el a nagy fesztiválon fellépő zenekarok bizonyos hányadával.
Szerintetek mi lendíthetne a legnagyobbat a hazai könnyűzenei életen?
Ha nagyobb felületen megszólalhatnának különböző műfajok, a nagy média nem zárkózna el, a harmonikus zenétől, a torzított gitártól stb. és a közönség dönthetné el magától, hogy mi az ami tetszik neki.
Köszönjük a beszélgetést
2021. január 9. 05:19