MusicMedia

„Amíg a muzsika szól, a világ is sokkal szebb.”

Könnyed mikrofonkezelés oktatási intézmények számára

A digitális átalakulás korában – az új technológia előnyeinek kihasználása érdekében, valamint az intézmények és a hallgatók igényeinek növekedésével – a folyamatos változások szele az oktatási szektort is megérintette. Mivel számos egyetem és főiskola használ Sennheiser termékeket és az oktatási szektor igényeihez tökéletesen igazodó termékválasztékot, a Sennheiser felismerte annak fontosságát, hogy a digitális munkafolyamatokat a kampuszokon a lehető legegyszerűbbé és leghatékonyabbá kell tenni. És ez az a pont, ahol a Sennheiser Control Cockpit szoftver igazi változást hozhat.

A Control Cockpit 3.2.0-ás verziójának megjelenésével a szoftver intuitív, egyszerűen elvégezhető beállítást kínál, valamint az összes hálózatba kötött Sennheiser mikrofonrendszert (úm. evolution wireless G3 és G4, SpeechLine Digital Wireless és TeamConnect Ceiling 2) képes kezelni. Az egész kampuszra kiterjedő mikrofonrendszer egyszerű kezelése az IT-csapat számára időt, pénzt és erőfeszítést takarít meg.

A Sennheiser Control Cockpit szoftver az IT-csapat számára időt, pénzt és erőfeszítést takarít meg, és lehetővé teszi az egész kampuszra kiterjedő mikrofonrendszer központi kezelését.

Az IT- és AV-rendszerek egymáshoz közeledése az AV-eszközök kezelését egyre inkább az IT-részleg feladatkörébe utalta. Az AV-felszerelés az IT-infrastruktúra részévé vált, és egyre inkább megnyílik a lehetőség a teljes mértékben digitális AV-kezelési munkafolyamatok kialakítására. Mára egy-egy kampusz teljes AV-felszerelésének kezelése megoldható egyetlen központi vezérlőszoftverrel, ami a kampusz munkafolyamatainak megbízhatóságát és optimalizálását elősegítő személyre szabhatóságot tesz lehetővé. Ezáltal pedig fókuszált tanulási környezet biztosítható.

Az IT-csapat optimalizált digitális munkafolyamatok használatával segíti a fokuszált tanulási környezet biztosítását.

A kampuszok digitális munkafolyamatai

„A digitális munkafolyamatok olyan merőben új termékinterakciós módszereket hívtak életre, mint az eszközök távvezérlése, valamint a távvezérelt hibaelhárítás és támogatás” – mondta Kai Tossing, az üzleti kommunikációs termékekért felelős termékmenedzsment vezetője. „Ezek a módszerek a fárasztó rutinfeladatokat (pl. mikrofonok akkutöltöttségi szintjének ellenőrzése) a digitális feladatkörbe rendelik, ahol azok könnyebben és hatékonyabban elvégezhetők.”

A Sennheiser Control Cockpit szoftver a Sennheiser mikrofonrendszerek (evolution wireless G3 és G4, SpeechLine Digital Wireless és TeamConnect Ceiling 2) központi felügyeletét és vezérlését biztosítja. Az IT-munkatársak a szoftver segítségével a kampuszon működő összes hálózatba kötött eszközről valós idejű áttekintést kaphatnak, azok helyét és állapotát is beleértve, továbbá az információk a hálózat bármely pontjáról és az összes szokásos platformon keresztül elérhetők.

A rutineljárások és munkafolyamatok lehető legkényelmessé és leghatékonyabbá tétele érdekében a Sennheiser Control Cockpit az automatikus értesítések és az állapotinformációk kijelzésén túl a felelősség-megosztásra és a feladatok delegálására is lehetőséget ad. A mikrofonok beállítása, illetve a firmware-frissítések távolról elvégezhetők – csakúgy, mint a karbantartás, ahol hibaüzenetek segítik a problémák beazonosítását és akár távolról történő orvoslását is.

„Az egyetemek szerint a hibaelhárítás sokkal egyszerűbbé vált” – mondta Kai Tossing. „Amikor telefonhívást kapnak egy előadóteremből, hogy a mikrofon nem működik, gyakran elegendő egy pillantást vetni a vezérlőpultra annak megállapításához, hogy a mikrofont elnémították vagy az érzékenységet elállították – az IT-munkatársak a Control Cockpit szoftveren keresztül azonnal orvosolni tudják a problémát.”

A központi vezérlőszoftver előnyei különösen az akkukezelés kapcsán mutatkoznak meg. Míg a „régmúlt időkben” az egyetem IT-munkatársainak minden egyes előadó-, illetve osztálytermet végig kellett látogatniuk ahhoz, hogy ellenőrizni tudják az egyes mikrofonok akkutöltöttségi szintjét, most csak egy pillantást kell vetniük a vezérlőpultra ahhoz, hogy beazonosítsák az alacsony töltöttségi szinttel rendelkező mikrofonokat és azok helyét.

A vezeték nélküli mikrofonok könnyített kezelése: a Sennheiser Control Cockpit segítségével az IT-munkatársak biztosítani tudják, hogy a mikrofonok teljesen feltöltött és tökéletes állapotban legyenek

A teljes kampuszra kiterjedő installációk esetén a Sennheiser Control Cockpit egyik nagyon hasznos funkciója a vezeték nélküli mikrofonok hatótávolságon kívülre kerülésének érzékelése. Amikor a funkció aktív, akkor a szoftver e-mailen vagy szöveges üzeneten keresztül értesíti a rendszergazdát, ha egy vezeték nélküli mikrofon a vevőegység hatótávolságán kívülre kerül. Ezáltal elkerülhető, hogy a mikrofonok összekeveredjenek vagy a kampusz valamely másik részére kerüljenek.

A vadonatúj 3.2.0 verzióval a Sennheiser tovább optimalizálta a munkafolyamatokat: a vezeték nélküli kapcsolatok állapotának grafikus megjelenítésével, az eszköztípusok tökéletesebb szűrésével és a több töltőegység kiválasztásának lehetőségével.

További információk a Sennheiser Control Cockpit szoftverről és a program letöltése: www.sennheiser.com/control-cockpit-software.
További információk a Sennheiser oktatási intézmények számára kínált megoldásaiból: www.sennheiser.com/education.

Kapcsolódó bejegyzések


2019. december 28. 18:27

Minden jog fenntartva. 2024 - Instrument Reklám/MUSICMEDIA