A tizenkettedik sorozatához érkező ÖRÖM A ZENE Tehetségkutató 2019-2020. évadának döntőseit mutatjuk be a holnap hangjai rovatban. A sort az Ullie zenekarral folytatjuk, ők a kárpátaljai tehetségkutatón érdemelték ki az októberi döntőn való szereplés lehetőségét.
Bemutatnátok röviden a zenekart?
Zenekarunk 2020 nyarán alakult Kárpátalján, melynek az Ullie nevet adtuk. Felállásunk: Ének, 2 Gitár, Billentyűk, Basszusgitár és Dob. Zenei stílusunk egyenlőre nem meghatározható, mivel a zenekarunk még kibontakozóban van és keresi önmagát, valhol az indie és a pop-rock határain mozgunk. Különböző formációkban már játszottunk együtt az elmúlt években, kisebb-nagyobb sikerrel. A mai formáció idén jött létre.
Van-e a zenekarnak kitűzött, megfogalmazott célja, vagy felvállalt üzenete?
Legnagyobb álmunk, mely mára már kitűzhető céllá vállt, hogy kialakítsuk Kárpátalján a magyar könnyűzenei életet, amelyel később majd be törhetünk a magyar könnyűzenei életbe is, mint Kárpátalja képviselői. Ezen kívül még fontos célunknat tekintjük, hogy motiváljuk a kárpátaljai fiatal tehetségeket zenekarok alapítására.
Véleményetek szerint a ti zenekarotok miben egyedi... mi az, ami különlegessé tesz benneteket?
Mivel a zenekar nem régen alakult, még nem tudjuk miben vagyunk egyediek. Az biztos, hogy arra törekszünk, hogy valami egyedit alkossunk és ki tűnjünk a többi zenekar közül. Talán jelenleg a hovatartozásunk az, ami különlegessé tesz.
Milyen jövőt láttok magatok előtt, merre tendál a hazai zeneipar?
Fényes, koncertekben gazdag, aktív jövőt látunk magunk előtt, mely sok munkával és alázatossággal érhető el. Úgy érezzük jelenleg pozitív irányba halad a magyar zeneipar, ezt több nemrégen befutott zenekar is igazolja, melyeket mi is nagyon szívesen hallgatunk.
Meg tudnátok nevezni pozitív, vagy negatív trendeket, amelyeket mostanában tapasztaltatok?
Pozitív: Minket pozitívan ért az a tény, hogy egyre jobban visszatér a könnyűzenei életbe az akusztikus hangszerek használata. Úgy véljük, hogy a zenekarok több időt fordítanak újabb hangzások megteremtésére a hangszerelés során.
Negatív: Túl sok az elektronikusan megoldott hangszerelés, trágár szövegek használata.
Szerintetek meg lehet élni ma a zenélésből?
Sok idő és munka befektetése után, úgy gondoljuk, hogy igen! A zenekar is egy vállalkozás.
Mit gondoltok a zenészek hazai megítéléséről? Régen jobb volt a helyzet? Ha igen, szerintetek miért?
Nem mindig az értékes zene az értékelt zene. Az értékesnek értékelt zene sokszor zenész szemmel értékelhetetlen, inkább a megtekintések száma teszik azzá, ami a jó marketingnek köszönhető. Szerintünk régen jobb volt a helyzet, mert a zenészek több figyelmet fordítottak a minőségi játékra.
Van-e jelöltetek, hogy kiből lehet/lehet-e egyáltalán valakiből magyar világsztár?
Valószínűleg van olyan személy Magyarországon, aki meg érdemelné a világsztárságot, de nem feltétlenül ez a magyar zenészek célja.
Mi a véleményetek a tehetségkutatókról általában?
Ez annak minőségétől és kivitelezésétől függ! A TV-s tehetségkutatók sajnos mára már inkább Show műsorrá váltak, eltérve ezzel a tehetségkutatók igazi céljától.
Mi a véleményetek a zenei utánpótlásról?
Szerintünk a jelenlegi utánpótlás bizonyos rétege ígéretes.
Mi a véleményetek a fesztiválokról?
Mind a közönség, mind az előadó szempontjából egy remek lehetőség a közösség építésre és új zenekarok megismertetésére.
Mi a véleményetek a zenei klubéletről?
Szerintünk Magyarországon nagyon jól halad, ezt szeretnénk elérni itthon is Kárpátalján. Rengeteg szórakozó hely működik, melyekből hiányzik az élő zene.
Szerintetek mi lendíthetne a legnagyobbat a hazai könnyűzenei életen?
Talán majd néhány év múlva kiderül, hogy a mi zenekarunk volt az, ami hiányzott a mostani zenei életből. Reméljük így lesz :D
Köszönjük a beszélgetést.
2020. szeptember 1. 15:23