MusicMedia

„Amíg a muzsika szól, a világ is sokkal szebb.”

45. évfordulós limitált modell a Sigma Guitars-tól

SDR-45YEARS néven a Sigma egy új, limitált modellel lepte meg az akusztikus gitárok szerelmeseit fennállásának 45. évfordulója alkalmából. Ez az exkluzív széria is elegáns megjelenést és magas minőséget képvisel, mint a Sigma gitárok már hosszú évek óta. A mai napig nem könnyű eladó, használt Sigma gitárokat találni: a tulajdonosaik ragaszkodnak hozzájuk! Nem a véletlen műve, hogy a Sigma gitárok hamar ismertté, kedveltté váltak szerte a világon.

A történet elég régre nyúlik vissza...                                                               

Honnan is indult a sikersztori?

Az 1960-as évek végén az amerikai gitárgyártók helyzete igen nehézzé vált a Japánból érkező minőségi, de alacsony árú hangszerek amerikai piacra való betörése miatt. A legnagyobb amerikai gitárkészítők azonban ellentámadásba lendültek: 1970-ben életre hívták a Sigma márkanevet, ami alatt speciálisan képzett szakemberek a legjobb japán gyártósorokon készítették el az akusztikus gitárokat, amelyek piacra kerülésük előtt az Egyesült Államokban még egy komoly minőségellenőrzésen is átestek.

Bővülő modellválaszték

Az utóbbi évek folyamán a Sigma hangszerek világszerte sikert sikerre halmoztak, és az igényekhez igazodva új szériákat is készítettek, mint pl. a 4-es széria, ami az 1-es széria extrákkal megspékelt kivitele, vagy az ST/SE széria, ami pedig az 1-es széria költséghatékonyság érdekében minimalizált változata, természetesen hangzásbeli megalkuvások nélkül.

Egyedülálló megoldások

A gitárkészítésben a minőséget jelképező brazil rózsafa egyre nehezebben elérhető, emiatt az ára is jelentősen megemelkedett. Ezért mondhatni létkérdés volt, hogy a Sigma találjon valami megoldást arra, hogy a hozzá méltó minőséget a tőle elvárt megfizethető árfekvésben tudja kínálni a felső kategóriás modelljeinél is. Nem kevés kutatásnak köszönhetően rátaláltak a madagaszkári rózsafára, amely egyértelműen az a fa, ami nem csak kinézetében, hanem a rezonanciája, hangzása tekintetében is bátran felveheti a versenyt a brazil rózsafával.

Annak érdekében, hogy a középkategóriás hangszereknél is felhasználható legyen a madagaszkári rózsafa, a gyár több, mint egy évig dolgozott azon, hogy kikísérletezze, hogyan készítsenek laminált anyagot belőle úgy, hogy előnyös tulajdonságait a lehető legjobban megtartsa. Végül egy igen összetett munkafolyamat hozta meg a sikert. Ezt a kifejezetten erre kifejlesztett technológiát természetesen hétpecsétes titokként őrzik, így a közeli jövőben nem várható, hogy bármely más hangszerkészítő cégnél felbukkan ez az alapanyag. Igen, tehát a madagaszkári rózsafát a Sigmán (és a gyár saját márkáján) kívül jelenleg egyik gitárgyártó sem használja!

Folyamatosan adnak ki továbbá speciális, limitált darabszámban készített modelleket. Ennek élő példája a már említett 45. évfordulós SDR-45YEARS, és a kifejezetten magyar piacra készíttetett DMC-15E-HUN1 gitár, ahol a nemzeti színű berakások mellett egy fedlapba égetett markáns magyar motívum teszi egyedivé a hangszert.

https://forte-music.hu


2016. január 8. 19:03

Minden jog fenntartva. 2024 - Instrument Reklám/MUSICMEDIA